« دکتر محمّد علی فائق »

   روز سه شنبه 23 تیرماه سال 1394 مصادف با آغاز ِ نود ودوّمین سالروز تولد فرزند خلف گیلان زمین« دکتر محمّد علی فائق »  بود. نگارنده در روز شنبه 23 اردیبهشت ماه سال 1391 خورشیدی اقدام به نگارش مطلبی تحت عنوان « کلاه از سر بر می داریم و به او لبخند می زنیم » نمود که در صفحه ی 134 کتاب ِ « شناختنامه دکتر محمّد علی فائق » به کوشش سردبیر ماهنامه ی ره آورد گیل « هوشنگ عباسی » منتشره از سوی انتشارات بلور رشت در سال 1392 خورشیدی درج گردیده است ؛ بخشی از آن به شرح ذیل است :

   « ...." دکتر محمّد علی فائق " ، چه در کسوت یک پزشک ،چه در کسوت یک اهل قلم ، چه در کسوت یک روزنامه نگار ( هفته نامه گیلان ما ، فصل نامه گیلان ما ، ره آورد گیل ....) ومهّم تر از همه ی اینها ، درکسوت یک انسان ایرانی خواه و مردم دوست ، همواره دست به آفرینش زده و آثاری را خلق  نموده که قابل تحسین است.اوپزشک ومهرورزی است که به جسم انسان ، سلامت و به روح انسان،اندیشه ، فرهنگ و زیبایی را می دمد. نگارنده معتقد است،جناب ایشان به راستی یک " انسانِ ِ نمونه "است و با این اوصاف ، شایسته و بایسته است که در هر دیدار ، کلاه از سر برداشته و به او لبخند بزنیم ، زیباتر و ملیح تر از لبخند ژوکوند . »

    و درعین حال شعر اینجانب تقدیمی به « دکتر محمّد علی فائق »سروده شده درتاریخ یک شنبه 14 خردادماه سال 1391 خورشیدی مندرج در صفحه ی 309 همان کتاب «گیلان ِ ما» نام دارد .          

 

« گیلان ِ ما »

گفتم : این بهار هم گذشت .

گفتی :" گیلان ِ ما " ، امّا ، همیشه بهاره

این گپ در دفتر ِ " گیلان ِ ما "

فضا را گرفته بود.

تو ، امّا ،

با یک جعبه قلم

یک سبد کاغذ ِ سفید ِ اعلاء

چند کتاب ِ گیلکی ، فارسی و ....

نشر می دهی " گیلان ِ ما " را

هفته نامه ، فصل نامه ، ره آورد گیل و ....

من ، امّا ،

برای تو ، مهرورزان ِ گیل و ....

" در انتظار ِ بهار ...."

« سیاوش رضازاده  –  رشت »

چهار شنبه 24 تیرماه 1394 خورشیدی

/ 4 نظر / 66 بازدید
وحدتیه نیوز

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم انصافا وبلاگ زیبایی دارین.این رو جدی میگم... امیدوارم موفق باشین.

پدیده

آقای دکتر فائق ، انسان وارسته ای هستند که هرچه از خوبی شان بگویید باز هم کم است . امیدوارم عمری همراه با سلامت و آرامش پیش روی شان باشد.

هانيه حسن زاده

ممنون از قلم پاك و متعهد شما و چه خوب است داشتن دوستاني فاضل و انديشمند. يگانه خالق هستي حافظ دكتر فائق نازنين باشد